RTV AHIRETI
Lajme

“Dronët nga Irani, për shpërqendrim!”- Eksperti amerikan: Mund të lëshojë raketat balistike

“dronet-nga-irani,-per-shperqendrim!”-eksperti-amerikan:-mund-te-leshoje-raketat-balistike

Irani ka lëshuar mbrëmjen e sotme drejt Izraelit rreth 100 deri në 200 dronë kamikazë. Dronët do të duhet pak orë të arrijnë në objektivat e tyre në Izrael.  Por eksperti amerikan Alon Burstein thotë se vala e dronëve mund të jetë vetëm një shpërqendrim për sulmin e vërtetë. “Irani ka një ushtri të madhe, jo

Related posts

Fondi për të Drejtën Humanitare prezanton raportin e krimeve të njësisë së Arkanit në Kosovë, BeH dhe Kroaci

admin

BE: I presim liderët e Kosovës dhe Serbisë në Bruksel pa parakushte

admin

Petkoviq në Graçanicë për festën e Vidovdanit

admin