RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Gati 300 të vrarë në 24 orë; Numri i të vdekurve arrin në 18,000

gati-300-te-vrare-ne-24-ore;-numri-i-te-vdekurve-arrin-ne-18,000

Zëdhënësi i Ministrisë së Shëndetësisë së Gazës thotë se rreth 18,000 palestinezë janë vrarë dhe 49,500 janë plagosur në sulmet izraelite që nga 7 tetori.

Ashraf al-Qudra i tha Al Jazeera-s në një intervistë telefonike se numri i të vdekurve përfshinte 297 njerëz të vrarë dhe më shumë se 550 të plagosur në 24 orët e fundit.

Bombardimet e pamëshirshme të Izraelit vazhdojnë së bashku me operacionet tokësore që kanë detyruar qindra mijëra njerëz nga zonat veriore dhe qendrore në jugun gjithnjë e më të mbipopulluar. /mesazhi

Related posts

Erdoğan përshëndet hapin e Hamasit për pranimin e armëpushimit në Gaza me përpjekjet e Ankarasë

admin6

Këshilli i Sigurimit i OKB-së përsëri shtyn votimin për ndihmën humanitare në Gaza

admin6

Europol: Pothuajse 70 për qind e grupeve kriminale në BE përdorin pastrim parash

rezart morina