RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Osmani: Me Ramën diskutuam për proceset e ardhshme në agjendën ndërkombëtare

osmani:-me-ramen-diskutuam-per-proceset-e-ardhshme-ne-agjenden-nderkombetare

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka thënë se me kryeministrin e Shqipërisë, Edi Rama, të enjten pasdite kanë diskutuar për “proceset e ardhshme në agjendën ndërkombëtare, me fokus në Samitin e NATO-s dhe Samitin e Procesit të Berlinit”.

“Forcimi i mëtejmë i bashkëpunimit në mes të dy shteteve tona është në të mirë të qytetarëve tanë dhe në të mirë të së ardhmes sonë të përbashkët euroatlantike”, ka shkruar ajo në Facebook.

Related posts

Rusia legalizon rekrutimin e kriminelëve për shërbimin ushtarak në Ukrainë

admin

Dy të vdekur dhe 191 raste të reja me COVID-19

admin

Luhansku e Donetsku referendume për t’u bashkuar me Rusinë, reagon Ukraina: Armiku ka frikë

admin