RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Gaza: Arrihet armëpushimi në mes të Izraelit dhe Xhihadit Islamik

gaza:-arrihet-armepushimi-ne-mes-te-izraelit-dhe-xhihadit-islamik

Izraeli dhe Xhihadi Islamik kanë rënë dakord për një armëpushim të ndërmjetësuar nga Egjipti që hyri në fuqi në orën 20:30 me orën lokale apo 22:30 me orën tonë.

Të dy palët e kanë konfirmuar armëpushimin sipas Aljazeeras.

Numri i të vdekurve nga sulmi izraelit në Gaza është rritur në të paktën 43 sonte, përfshirë 15 fëmijë, sipas ministrisë palestineze të shëndetësisë. Më shumë se 300 persona janë plagosur. /mesazhi

Related posts

Ministria e Mbrojtjes shpallë konkurs për rekrutim të kadetëve të rinj

rezart morina

Osmani në Parlamentin Evropian: Koha për hapa domethënës në integrimin e Kosovës

rezart morina

Ushtarakët nga Kosova tregojnë rezultate të larta në akademitë ushtarake të Turqisë

admin