RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Gjendja pas vërshimeve, Komuna e Klinës njofton se nuk do mbahet mësimi nesër

gjendja-pas-vershimeve,-komuna-e-klines-njofton-se-nuk-do-mbahet-mesimi-neser

Komuna e Klinës ka njoftuar se nesër, ditë e premte, nuk do të mbahet mësimi nëpër shkolla, për shlal të pamundësisë së qarkullimit në disa fshatra.

Në konsultim me prindërit, Drejtoria e Arsimit ka vendosur që mësimi nesër të mos mbhaet, teksa vendimi në fjalë do të vlejë vetëm për nesër.

Ky është njoftimi i plotë i Komunës së Klinës:

Të nderuar qytetarë, mësimdhënës, nxënës,

Duke e parë gjendjen e krijuar si pasojë e reshjeve të vazhdueshme të shiut, ku në disa fshatra qarkullimi është vështirësuar në masë të madhe, Drejtoria Komunale e Arsimit, në konsultim me drejtorë të shkollave dhe prindër, ka vendosur që nesër, ditë e premte, të mos mbahet mësim në shkollat e komunës së Klinës.

Vendimi është marrur për shkaqe të sigurisë së nxënësve, ndërsa për hapat tjerë do të informohen drejtorët e shkollave.

Related posts

Gaza, tejkalon 15 mijë numri i palestinezëve të vrarë nga sulmet izraelite

wpuser

Kurti anulon pjesëmarrjen në Forumin e Bratisllavës, shkak zhvillimet në veri

admin

Jasharaj: Nëse s’ka reflektim, 1 shtatori i gjen nxënësit në shtëpi

admin