RTV AHIRETI
Shëndetësi

Gjethet e dafinës të mira për tretje dhe kundër diabetit

gjethet-e-dafines-te-mira-per-tretje-dhe-kunder-diabetit

Efektet e dafinës njihen edhe nga grekët dhe romakët e lashtë, sepse tregonte dituri, paqe dhe mbrojtje.

Ja efektet pozitive të saj:

1. Ndihmon sëmundjen e diabetit

Gjethet e dafinës kanë efekt kurues për diabetin e tipit 2, se shkaktojnë ulje të nivelit të glukozës dhe kolesterolit në gjak.

2. Përmirëson tretjen

Ajo sepse përmban enzima të cilat shpërbëjnë proteinat. Nëse keni probleme me tretjen, merrni 5 gramë gjethe dafine dhe pak xhenxhefil. I vendosni në 200 ml ujë dhe lërini të ziejnë. Këshillohet të konsumohet 2 herë në ditë.

Related posts

Trajtimi 3 ditor me vaj ulliri, kura numër një për pastrimin e mëlçisë nga helmet

admin6

Problemet me zorrët mund të jenë shenjë e hershme e sëmundjes së Parkinsonit

rezart morina

Lista me ushtrimet që djegin më së shumti kalori

rezart morina