RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Gjykata e Apelit refuzon kërkesën e mbrojtjes, Nagip Krasniqi mbetet në paraburgim

gjykata-e-apelit-refuzon-kerkesen-e-mbrojtjes,-nagip-krasniqi-mbetet-ne-paraburgim

Mbrojtja e kryeshefit të pezulluar të Korporatës Energjetike të Kosovës, Nagip Krasniqi ka kërkuar lirimin e tij nga paraburgimi.

Por një gjë të tillë e ka refuzuar Gjykata e Apelit, kështu duke e lënë Krasniqin në paraburgim.

Mbrojtja ka kërkuar që Krasniqi të lirohet nga paraburgimi dhe atij t’i caktohet një masë më e butë me qëllim që të sigurojë praninë e tij në procedurën penale si dhe në të njëjtën kohë, të respektohen parimet themeltare të drejtësisë.

Related posts

Ministria e Shëndetësisë në Gaza paralajmëron: Sistemi shëndetësor mund të shembet brenda pak orësh

RTI

Autorët e sulmit terrorist në Moskë kishin planifikuar arratisjen drejt Ukrainës? Lukashenko kundërshton pretendimin e Putinit

admin

Qyteti italian që do të ndalojë akulloret dhe picat pas mesnate, ja çfarë synon të arrihet përmes projektligjit

admin