RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Gjykata në New York: Donald Trump ka mashtruar

gjykata-ne-new-york:-donald-trump-ka-mashtruar

Ish-presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, ka kryer mashtrim, ka konstatuar një gjykatës në New York, raportoi të martën BBC-ja.

Siç ka bërë të ditur ai, Trumpi në mënyrë të përsëritur ka keqinterpretuar pasurinë e tij deri në 3.6 miliardë dollarë te bankat dhe siguruesit.

Vendimi zgjidh një pretendim kyç të bërë nga prokurorja e përgjithshme e New Yorkut në padinë e saj civile kundër ish-presidentit.

“Dokumentet këtu përmbajnë qartë vlerësime mashtruese që të pandehurit i përdornin në biznes”, ka thënë gjyqtari.

Related posts

Vdes nënkryetari i Kuvendit të Serbisë, gjenerali i paditur për krime lufte në Kosovë

admin

Pavarësisht pezullimit, presidenti Erdoğan beson që Putin dëshiron vazhdimin e marrëveshjes së drithërave

rezart morina

Media izraelite: 10 pengje izraelite të tjera në Gaza u dorëzohen Kryqit të Kuq

admin6