RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Gjykata Supreme liron nga paraburgimi tri infermieret që u përfshinë në sulmin fizik ndaj të moshuarës në Pejë

gjykata-supreme-liron-nga-paraburgimi-tri-infermieret-qe-u-perfshine-ne-sulmin-fizik-ndaj-te-moshuares-ne-peje

Gjykata Supreme i ka liruar nga paraburgimi tri infermieret u përfshira në sulmin fizik ndaj një të moshuare në Pejë.

Telegrafi merr vesh se tri infermierët e përfshira në sulmin ndaj të moshuarës në Pejë janë liruar nga paraburgimi.

Incidenti për të moshuarën u bë i njohur pas publikimit të një videoje.

Në pamjet e publikuara shihet një infermiere vazhdimisht duke sulmuar të moshuarën, derisa një tjetër incizon të gjithë incidentin e një tallet me sulmin.

Tri infermiereve të dyshuara të përfshira në këtë rast, Aurona Pelaj, Altina Rexhepi, dhe Remzije Kuqi – Gashi, i ishte caktuar masa e paraburgimit prej një muaji më 2 nëntor nga Gjykata e Pejës.

Edhe Oda e Infermierëve të Kosovës të njëjtave ua ka tërhequr licencën. Ndërsa, Shtëpia për të Moshuar “Orenda” në Pejë, ku ka ndodhur ngjarja, është mbyllur zyrtarisht nga institucionet.

Related posts

Kina njofton për stërvitje të reja ushtarake rreth Tajvanit

admin

Erdoğan falënderon votuesit jashtë vendit dhe u bën thirrje të votojnë më 28 maj

admin

Biden mbështet anëtarësimin e Ukrainës në NATO, por thotë se së pari duhet të përfundojë lufta

admin