RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Goditje e fortë tërmeti para mesnate në Italinë e Jugut, ndjehet edhe në Napoli

goditje-e-forte-termeti-para-mesnate-ne-italine-e-jugut,-ndjehet-edhe-ne-napoli

Një tërmet i fortë goditi Italinë qendrore-jugore pak para mesnatës të së martës 28 mars. Ngjarja sizmike u regjistrua në orën 23:52 me epiqendër në Campobasso.

Tërmeti i fortë, me një magnitudë 4.8 të shkallës Rihter, u ndje qartë edhe në Napoli dhe në provincat e Italisë së Jugut.

Related posts

Përfshihet nga zjarri kampi për të pastrehët në Kongo, vdesin 7 fëmijë – VIDEO

rezart morina

Britanikët të zhgënjyer me BREXIT, dy të tretat e tyre duan referendum për anëtarësimin në BE

admin

VIDEO/ “Xhaxha po dëgjon, duhet të firmosni”- Gruaja dërgon një burrë të vdekur në bankë për të marrë kredi! Ja si reagojnë punonjësit

admin