RTV AHIRETI
Lajme

Grupi i fundit i besimtarëve arrin në Meke

grupi-i-fundit-i-besimtareve-arrin-ne-meke

Ju njoftojmë se grupi i fundit i besimtarëve nga Kosova që kanë marrë rrugën për ta kryer haxhin kanë arritur shëndosh e mirë në aeroportin e Xhedes. Besimtarët janë nisur menjëherë drejt Mekës për të vazhduar kryerjen e umres.

Related posts

Arabia Saudite dhe Japonia nënshkruajnë 15 marrëveshje për rritjen e investimeve

admin

Mbi 13 000 ukrainas ndalohen të largohen që nga fillimi i luftës

rezart morina

Frontex: Emigrantët përdorin kryesisht Ballkanin për t’u futur në BE

rezart morina