RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Grupi i parë i haxhilerëve mbërrin në Arabinë Saudite

grupi-i-pare-i-haxhilereve-mberrin-ne-arabine-saudite

Grupi i parë i haxhilerëve për Haxhin e këtij viti ka mbërritur në Arabinë Saudite të dielën, konfirmoi Ministria e Haxhit dhe e Umres e vendit, transmeton Anadolu.

Ministria ndau fotografi të haxhilerëve në llogarinë e saj në Twitter.

Arabia Saudite pritet të mirëpresë mbi dy milionë haxhilerë gjatë sezonit të Haxhit këtë vit.

Haxhi është një nga pesë shtyllat e Islamit dhe është një pelegrinazh që çdo musliman i rritur duhet ta bëjë të paktën një herë në jetë nëse ka mundësi.

Related posts

Presidenti Erdoğan bën thirrje që më shumë vende të njohin shtetin e Palestinës

admin

Pamjet e regjistruara nga ushtarët izraelitë në Gaza paraqesin trajtimin çnjerëzor ndaj palestinezëve

RTI

Shtëpia e Bardhë: Lufta në Gaza mund të zgjasë me muaj

admin