RTV AHIRETI
Kuzhinë

Hamburger me mish qengji

hamburger-me-mish-qengji

Një pjatë kalorike, e shijshme dhe e thjeshtë në gatim

Përbërësit:

– 500 gr mish të bluar qengji
– 2 lugë mente të freskët të grirë
– 2 lugë majdanoz të grirë
– 2 lugë rigon të grirë
– 1 lugë hudhër të grirë imët
– 1 lugë e vogël qimnoni të grirë imët
– ½ luge piper i kuq djegës
– ½ luge të vogël kripë
– ½ luge të vogël piper.

Mënyra e përgatitjes:

1. Në një enë përzieni mishin me mentën, majdanozin, rigonin, hudhrën, kripën dhe piperin.

2. Shtoni spec djegës dhe gatuani katër qoftere.

3. Lyejini me vaj tavën e grillit apo skarën dhe piqni hamburgerët nga 5 minuta na të dyja anët.

Ju bëftë mirë, – transmeton Telegrafi.

The post Hamburger me mish qengji appeared first on Telegrafi.

Related posts

Trahana me hithra

admin

Reçel me boronica dhe çokollatë

admin

Sallata që shkon më shumë me skarë: Përgatitet në 5 minuta dhe ka një shije fenomenale

admin