RTV AHIRETI
Kuzhinë

Vezë në mënyrën turke për kafjall

veze-ne-menyren-turke-per-kafjall

Menemen është ushqim i preferuar turk me perime

Receta për kafjall ndryshe – shërbeni menemenë me simite dhe jogurt, transmeton Telegrafi.

Përbërësit:

– 2 speca;
– 1 qepë;
– 2 domate;
– pak vaj;
– 2 vezë;
– kripë;
– piper.

Përgatitja:

Në pak vaj fërgoni qepën e grirë imët dhe specat.

Shtoni domaten e qëruar, të prerë në feta.

Marinoni me erëza sipas shijes.

Fërgoni 5 – 6 minuta.

Bëni hapësirë për vezët.

Kur të jenë vezët gati, shërbeni! /Telegrafi/

The post Vezë në mënyrën turke për kafjall appeared first on Telegrafi.

Related posts

Pa i gatuar, por me shije të paharrueshme: Mafinë me boronica dhe jogurt

rezart morina

Varianti vjeshtor i ëmbëlsirës së preferuar: Provoni ‘cheesecake’ me shegë

admin6

Të gjithë thonë se kjo pite është më e shijshme se byreku më i mirë

admin