RTV AHIRETI
Shëndetësi

Hani mollë në mëngjes

hani-molle-ne-mengjes

Të gjitha varietetet e mollëve përmbajnë vlera të jashtëzakonshme, por mollat e gjelbra janë të pasura me proteina, vitamina, minerale dhe mbi të gjitha, fibër.

Mollët e gjelbra rregullojnë problemet me tretjen, nivelet e glukozës në gjak dhe përmirësojnë oreksin.

Ato mund të konsumohen që në fillim të ditës me stomak bosh dhe ju ofrojnë përfitimet e mëposhtme.

Janë një nga burimet më të mira të flavonoidëve dhe vitaminës C. Së bashku, këta përbërës funksionojnë si antioksidantë dhe shfarosin radikalet e lira që dëmtojnë qelizat.

Avantazhi i të ngrënit një mollë jeshile me stomak bosh është se organizmi pajiset me armë të forta për largimin e këtyre substancave të rrezikshme dhe shmangien e sëmundjeve kronike.

Një arsye tjetër përse duhet të hani mollë me stomak bosh është kaliumi që balancon lagështinë e qelizave. Kjo është e nevojshme për rrahje të rregullta të zemrës.

Related posts

8 ushqime të shëndetshme që mund të jenë toksike për ju

rezart morina

Gripi, ende në kulm! ISHP: Ka rritje të lehtë të infeksioneve respiratore, trefishim në Kukës

rezart morina

Seleniumi, pse është kaq i rëndësishëm? Ku ta gjejmë, si ta përdorim dhe përfitimet që na vijnë prej tij?

rezart morina