RTV AHIRETI
-PolitikëIgli HasanikieKosovaLajmeLajmet e funditShqipëriaTë Gjitha

Hasani uron Kosovën për hapin e parë drejt KiE: Hap i rëndësishëm, presim anëtarësimin e plotë të Prishtinës në Këshill

hasani-uron-kosoven-per-hapin-e-pare-drejt-kie:-hap-i-rendesishem,-presim-anetaresimin-e-plote-te-prishtines-ne-keshill

Ministri i Jashtëm i Shqipërisë Igli Hasani, me anë të një postimi në rrjetet sociale ka uruar Kosovën për hedhjen e hapit të parë drejt anëtarësimit në Këshillin e Europës. Hasani shprehet se ky është një hap i rëndësishëm për Kosovën, ndërsa tashmë pritet anëtarësimi i plotë i shtetit të Kosovës në Këshillin e Sigurisë. […]

Related posts

Stano: Kosova dhe Serbia nuk do përparojnë drejt BE-së, nëse s’i zbatojnë marrëveshjet

admin6

Për herë të parë nga paslufta, Policia e Kosovës filloi patrullimin ujor në kufi me Serbinë

admin

I mbijetoi sulmit ajror, por vdiq pasi u godit nga rënia e ndihmave, fati e trishtë i fëmijës së mitur në Gaza. Babai i 13-vjeçarit: Nxitoi për të marrë fasule dhe oriz

admin