RTV AHIRETI
Lajme

Haxhitë tanë arrijnë në Medine

haxhite-tane-arrijne-ne-medine

Udhëheqësit e Haxhit në Bashkësinë Islame të Kosovës kanë bërë të ditur se haxhitë tanë tashmë kanë arritur në Medine.

Grupi i parë i haxhive tashmë veçse janë akomoduar në hotelin ku do të qëndrojnë, ndërsa grupet e tjera priten që të arrijnë gjatë ditës së sotme.

Related posts

Lidhja e Prizrenit, Osmani: Model dhe frymëzim i shumë brezave

admin

urmacz: Agjencitë e lajmeve ushqejnë gjithë ekosistemin mediatik, përgjegjëse për cilësinë e informacionit

admin

Forcës së Sigurisë së Kosovës i shtohen edhe specialistët e parë për sulme ajrore

admin