RTV AHIRETI
Lajme

Haxhitë tanë vizitojnë vendet historike të Medines

haxhite-tane-vizitojne-vendet-historike-te-medines

Në kuadër të vizitave të vendeve të shenjta dhe historike të qytetit të Medines, haxhitë tanë, kanë vizituar kodrën e Uhudit, Xhaminë me dy Kible, vendin e betejës së Hendekut, Xhaminë e Kubasë etj.

Ata janë njohur për së afërmi me historikun dhe rëndësinë e këtyre vendeve.

Related posts

Humb jetën një person në plazhin e Golemit

admin

Bideni uron 15-vjetorin e Pavarësisë, përmend njohjen reciproke me Serbinë

admin

Profesoresha Arlinda Amiti femra shqiptare më e shkolluar në Zvicër

admin