RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

​Hovenier: Jemi krenarë që mbështesim Kosovën

​hovenier:-jemi-krenare-qe-mbeshtesim-kosoven

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Jeff Hovenier ka kujtuar ditën kur ShBA ka njohur zyrtarisht shtetin e Kosovës.

Hovenier ka shkruar në Twitter se janë krenar për mbështetjen e tyre por edhe të frymëzuar për demokracinë që ka arritur populli i Kosovës.

“Këtë ditë të vitit 2008, Shtetet e Bashkuara e njohën zyrtarisht Kosovën. 15 vjet më vonë, ne jemi krenarë për mbështetjen tonë dhe të frymëzuar nga demokracia e gjallë dhe e lulëzuar që ka arritur populli i Kosovës”, ka shkruar ai.

Related posts

Kurti sot në Greqi – Merr pjesë në darkën joformale me liderë të rajonit, nesër takimi dypalësh me kryeministri grek

rezart morina

Kurti kërkon rritjen e pranisë ushtarake të NATO-s në Kosovë

admin

Një vit që nga fillimi i luftës Rusi-Ukrainë, ajo vazhdon të jetë në titujt kryesor

admin