RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Hovenier: Kosova ka bërë hapa të mëdhenj gjatë 15 viteve të fundit

hovenier:-kosova-ka-bere-hapa-te-medhenj-gjate-15-viteve-te-fundit

Ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier, ka përcjellur një urim me rastin e shënimit të 15-vjetorit të pavarësisë së Kosovës.

“Kam pasur privilegjin dhe nderin të jem pjesë e historisë sonë të përbashkët, duke parë Kosovën duke bërë hapa të mëdhenj gjatë 15 viteve të fundit”, ka shkruar Hovenier në Tweet.

“Gëzuar Ditën e Pavarësisë, Kosovë! Kam pasur privilegjin dhe nderin të jem pjesë e historisë sonë të përbashkët, duke parë Kosovën duke bërë hapa të mëdhenj gjatë 15 viteve të fundit. Shtetet e Bashkuara janë krenare për mbështetjen tonë të hershme dhe të qëndrueshme për dhe partneritetin me popullin kosovar. Kosova15”, ka shkruar ambasadori Hovenier.

Related posts

Meta: Dënoj sulmet ndaj policisë së Kosovës, reciprociteti e drejtë e një shteti sovran

admin

SHBA: Edhe 275 milionë dollarë ndihmë shtesë për Ukrainën

admin

IHH-ja në zonat e prekura nga tërmetet vepron me mbi 7 mijë aktivistë

admin