RTV AHIRETI
KosovëLajmeTurqi

Turqia uron Kosovën në 15-vjetorin e Pavarësisë

turqia-uron-kosoven-ne-15-vjetorin-e-pavaresise

Ministria e Jashtme e Turqisë ka uruar Kosovën në 15-vjetorin e shpalljes së Pavarësisë.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Ministria e Jashtme ka thënë se është mirënjohëse ndaj popullit kosovar, për solidaritetin dhe mbështetjen gjatë ditëve të vështira.

“Urime Dita e Pavarësisë miqve dhe vëllezërve tanë në Kosovë. I jemi mirënjohës popullit kosovar për solidaritetin dhe mbështetjen gjatë ditëve tona të vështira”.

Ndërsa falënderimin e ka bërë në gjuhën shqipe, “Faleminderit” ka shkruar Ministria e Jashtme Turke. /dukagjini

Related posts

Arabia Saudite dhe Egjipti nënshkruan marrëveshje ekonomike prej 7,7 miliardë dollarësh

admin

Izraeli u kërkon të huajve të tregojnë nëse bien në dashuri me palestinezë

admin

Vuçiqi ironizon me Kurtin për targat: Serbët dëgjuan zërin e ëmbël të tij

admin