RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Hovenier u uron mirëseardhje anëtarëve të rinj të KFOR-it në Kosovë

hovenier-u-uron-mireseardhje-anetareve-te-rinj-te-kfor-it-ne-kosove

Ambasadori amerikan, Jeffrey Hovenier i ka dëshiruar mirëseardhje anëtarëve të rinj të misionit paqeruajtës në Kosovë, KFOR.

“I lumtur të marr pjesë në ceremoninë e transferimit të autoritetit në Komandën Rajonale të KFOR-it në lindje”, ka shkruar ai në X.

Tutje ai ka përmendur se nga cilat garda kombëtare vijnë këta ushtarë.

“Unë u shpreh një mirëseardhje të ngrohtë në Kosovë anëtarëve të Gardës Kombëtare të Gjeorgjisë, Gardës Kombëtare të Luizianës, dhe elemente mbështetëse dhe i ofroj mirënjohjen time më të thellë Gardës Kombëtare të Teksasit, Gardës Kombëtare e Rhode Island, dhe elemente mbështetëse për shërbimin e tyre si pjesë e NATO-s misionin për ta mbajtur Kosovën të sigurt”, ka shkruar ambasadori amerikan.

Related posts

“Shtatë nga dhjetë evropianë mendojnë se vendi i tyre strehon shumë emigrantë”/ DW: Menaxhimi mbetet një çështje thelbësore për të ardhmen e Evropës

admin

Lu’fta në Rripin e Ga’zës, OKB: Nuk jemi në gjendje të ushqejmë shumicën e civilëve në Ra’fah

RTI

Zëdhënësi i Parlamentit Evropian: Gjithçka gati për liberalizimin e vizave të Kosovës

rezart morina