RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Hovenier: Vlerësojmë përpjekjet e Rashiqit për kthimin e serbëve në Kosovë

hovenier:-vleresojme-perpjekjet-e-rashiqit-per-kthimin-e-serbeve-ne-kosove

Ambasadori amerikan në Prishtinë, Jeff Hovenier, njofton se sot e ka takuar ministrin serb të Qeverisë së Kosovës, Nenad Rashiq, i cili drejton Ministrinë për Komunitete dhe Kthim.

Hovenier është ndalur te detyrat e Rashiqit për kthimin e serbëve në Kosovë, duke thënë se i vlerësojnë përpjekjet e tij dhe të ekipit të tij për çështjen e kthimi të serbëve që duan të kthehen.

“Takim i mirë me Ministrin për Komunitete dhe Kthim, Rashiq. I vlerësojmë përpjekjet e ministrit dhe ekipit të tij për të përkrahur të gjithë ata që cilët duan ta shfrytëzojnë të drejtën e tyre për kthim në kushte dinjiteti dhe sigurie. Ky mbetet një prioritet i lartë për Shtetet e Bashkuara dhe partnerët tanë”, ka shkruar Hovenier në Twitter.

Related posts

Abazoviq para deputetëve: Ju pengon fakti se jam shqiptar

admin

Policia serbe arreston kreun e shtëpisë së Kulturës në Bujanoc

rezart morina

Duda: Shtetet anëtare të NATO-s të rrisin shpenzimet për mbrojtjen

admin