RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Humb jetën një person, bie me veturë në lumin Drini i Bardhë

humb-jeten-nje-person,-bie-me-veture-ne-lumin-drini-i-bardhe

Policia e Kosovës ka njoftuar se me datë 31 korrik 2023, rreth orës 03:30, Policia është informuar për një aksident trafiku i cili ka ndodhur në fshatin Radac-Pejё.
Nё vendin e ngjarjёs kanё dalё njёsitet kompetente tё Njesitit Rajonal tё Konumikacionit Rrugor (NJRKRR).

“Aty kemi kuptuar se njё veturё me targa vendore, ka dalё nga rruga dhe ka rёnё nё lumin ( Drini i bardhё), nga vetura disa qytetar rasti i kanё nxjerrё dy (2) persona tё lënduar rёndё”, thuhet në njoftim.

Nё vendin e ngjarjёs kanё arritur zjarrёfikёsit dhe autoambulanca aty nga ekipi mjekёsor ёshtё konstatuar se njёri nga personat e lënduar ishte pa shenja jete, ndёsa i lënduari ёshtё dёrguar me autoambulancё nё Spitalin Rajonal nё Pejё pёr tretman mjekёsor.

Me urdhër të Prokurorit shtetit trupi e pa jetë i viktimës dërgohet në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë, për Obduksion.

Related posts

Foshnja dy muajshe shpëtohet pas 128 orësh nën rrënoja

rezart morina

Lufta në Ukrainë/ SHBA i jep fshehurazi Kievit raketa me rreze të gjatë veprimi kundër forcave pushtuese ruse

admin

Krerët e shtetit urojnë qytetarët: Muaji i Ramazanit sjelltë paqe për secilin

admin