RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

I dërguari izraelit thotë se armëpushimi avancon “axhendën satanike” të Hamasit

i-derguari-izraelit-thote-se-armepushimi-avancon-“axhenden-satanike”-te-hamasit

Gilad Erdan e ka quajtur rezolutën “hipokrite”, duke thënë se përfundimi i luftës do të ishte përfitim vetëm për Hamasin.

“Pse dikush do të dëshironte të ndihmonte Hamasin në vazhdimin e sundimit të terrorit dhe aktualizimin e agjendës së tyre satanike?” tha i dërguari izraelit në OKB.

Related posts

OKB: Thatësira shkakton zhvendosjen e mbi 1 milion somalezëve që nga janari i vitit 2021

admin

Kurti: Zbarkimi i 200 trupave britanike po i kontribuon situatës së sigurisë

rezart morina

Maqedoni e Veriut, filloi seanca parlamentare për zgjedhjen e qeverisë së re

RTI