RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

I mituri palestinez vritet nga të shtënat e ushtrisë izraelite

i-mituri-palestinez-vritet-nga-te-shtenat-e-ushtrise-izraelite

Një i mitur palestinez humbi jetën sot nga lëndimet që mori nga zjarri i hapur nga ushtria izraelite në Bregun Perëndimor të pushtuar një ditë më parë, sipas mediave lokale, transmeton Anadolu Agency (AA).

Mohamed Abdullah al-Saher, 16 vjeç, u qëllua dhe u plagos përpara se të arrestohej nga forcat izraelite në qytetin Silwad, në verilindje të Ramallahut, të premten në mbrëmje.

Al-Saher u transferua në spitalin izraelit Hadassah Ein Kerem në Kuds, ku dha frymën e fundit sot, njoftoi televizioni shtetëror palestinez.

Ministria palestineze e Shëndetësisë ende nuk e ka konfirmuar vdekjen dhe nuk ka pasur asnjë koment nga ushtria izraelite mbi rastin.

Sipas shifrave palestineze, më shumë se 70 palestinezë janë vrarë nga të shtënat e ushtrisë izraelite në territoret e pushtuara që nga fillimi i këtij viti. /aa

Related posts

Detaje nga operacioni “TOTO”, mbi 50 mijë euro të sekuestruara dhe 13 persona të arrestuar

admin

Studentët nga Kosova po realizojnë një vizitë kulturore në Stamboll dhe Bursa të Turqisë

admin

Kryeministri Kurti: Po ma kërkojnë Asociacionin në fillim

rezart morina