RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

I sekuestrojnë 105 thika, shufra e boksa metalike, arrestohet i dyshuari në Pejë

i-sekuestrojne-105-thika,-shufra-e-boksa-metalike,-arrestohet-i-dyshuari-ne-peje

Policia e Kosovës ka arrestuar një person në Pejë, shitës ambulant pasi i kanë sekuestruar thika, shufra, boksa metalik, sprej e elektroshok.

Në njoftimin e Policisë thuhet se i dyshuari është arrestuar për veprën penale “mbajtje nё pronёsi, kontroll tё paautorizuar tё armёve”, ndërsa i dyshuari pas intervistimit me vendim tё prokurorit tё shtetit ёshtё liruar nё procedurё tërregullt.

Lexoni të plotë njoftimin e Policisë:

Meqenëse kohëve tё fundit kanë ndodhur disa raste incidente ku tё miturit kanë përdorur armë tё ftohta, sprej dhe elektroshok dhe ne shumicën e rasteve të dyshuarit kanë deklaruar se armët e përdoruara i kanë blerë në treg.

Më datё 16.08.2022, nga Sektori Rajonal pёr Hetime DRP Pejё, nё konsultim me prokurorin e shtetit ka marrё veprime taktiko-operative, ёshtё bёrё njё kontroll-bastisje nё “qarrshinё e gjatё” dhe nga tezga (tavolina) e shitësit ambulant tani i dyshuar janё sekuestruar:

I dyshuari pas intervistimit me vendim tё prokurorit tё shtetit ёshtё liruar nё procedurё te rregullt.

Policia e Kosovёs nё vazhdimësi do tё bёjё sekuestrimin e mjeteve tё ndaluara me ligj, tё cilat rrezikojnë sigurinë e përgjithshme.

Related posts

Opozita maqedonase ndërpret kontaktet me pushtetin

rezart morina

Serbia vazhdon t’i mbajë lidhjet me Rusinë, Daçiqi takohet me Lavrovin

admin

Kurti: Vuçiq dëshiron ta kthejë Serbinë në të kaluarën, por ky tren është larguar

admin