RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Indi, rritet në 98 numri i të vdekurve nga vala e të nxehtit

indi,-rritet-ne-98-numri-i-te-vdekurve-nga-vala-e-te-nxehtit

Vala e të nxehtit që ka vendosur nën ndikimin e saj Indinë ka shkaktuar vdekjen e 98 personave, transmeton Anadolu.

Sipas lajmit të “Hindustan Times”, për shkak të nxehtit përvëlues në rajonin Uttar Pradesh kanë humbur jetën 54 persona ndërsa 44 të tjerë në rajonin Bihar.

Në një deklaratë nga qeveria e rajonit Uttar Pradesh thuhet se ka nisur një hetim lidhur me vdekjet.

Bëhet e ditur se temperaturat në të dy rajonet kanë arritur në 45 gradë.

Më tej thuhet se të gjitha shkollat në kryeqytetin Patna në rajonin Bihar janë mbyllur deri më 24 qershor.

Related posts

Varhelyi: Propozimi i Ekipit menaxhues, pikënisje në diskutimet për Asociacionin

rezart morina

Të akuzuarit për vrasjen e Marigona Osmanit në pritje të vendimit

admin

Rama: Minoriteti grek nuk është mish për topat elektoralë të askujt

rezart morina