RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Indonezi, alarm për cunami pas tërmetit 7.9 ballësh

indonezi,-alarm-per-cunami-pas-termetit-7.9-ballesh

Indonezia ka lëshuar një alarm për cunami pas një tërmeti të fortë të regjistruar në Detin Band, transmeton Anadolu Agency (AA).

Shkalla e tërmetit ishte 7.9 ballë, në një thellësi prej 131 kilometrash, sipas një vlerësimi fillestar nga agjencia meteorologjike e Indonezisë BMKG.

Shërbimi Gjeologjik i SHBA-së (USGS) raportoi një magnitudë prej 7.6 ballë dhe një thellësi prej 95 kilometrash, me epiqendrën e tij rreth 368 kilometra në verilindje të Timorit Lindor në Detin Banda.

Nuk ka ende raporte për dëme apo viktima.

Related posts

Akuza për gjenocid, nis seanca dëgjimore në Hagë mes Kievit dhe Moskës

rezart morina

Serwer thotë se SHBA-ja e BE-ja s’e ledhatojnë Serbinë vetëm për Ukrainën

rezart morina

Hykolli i BSPK-së shpreson se shumë shpejt pritet të arrihet marrëveshja me Qeverinë

admin