RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Indonezi, të paktën 18 të vdekur nga rrëshqitjet e dheut në ishullin Sulawesi

indonezi,-te-pakten-18-te-vdekur-nga-rreshqitjet-e-dheut-ne-ishullin-sulawesi

Rrëshqitjet e dheut në ishullin Sulawesi të Indonezisë kanë lënë të paktën 18 persona të vdekur dhe dy të tjerë të zhdukur, sipas raportimeve të mediave lokale, transmeton Anadolu.

Dy persona janë plagosur rëndë dhe katër shtëpi janë shkatërruar nga rrëshqitjet e dheut të shkaktuara nga shirat e rrëmbyeshëm në dy fshatra në rajonin Tana Toraja, raportoi gazeta “Jakarta Post”, duke cituar qeverinë lokale.

Muajin e kaluar, 26 persona humbën jetën nga rrëshqitjet e dheut në ishullin Sumatra të Indonezisë.

Related posts

I dërguari i SHBA-së në OKB: Shpresojmë që izraelitët të dëgjojnë pikëpamjet tona për qytetin Rafah

admin6

Hamasi thotë se 15 ushtarë izraelitë u vranë në përleshjet në qytetin e Gazës

admin6

Minatori i Trepçës: “Unë jam gjithmonë i lidhur me Allahun, në kohë si tani ku jemi 800 metra nën tokë”

rezart morina