RTV AHIRETI
Lajme

Putin merr kontrollin e Wagner pas vdekjes së Prigozhin, mijëra ushtarë i japin llogari Kremlinit

putin-merr-kontrollin-e-wagner-pas-vdekjes-se-prigozhin,-mijera-ushtare-i-japin-llogari-kremlinit

Kanë kaluar shtatë muaj nga vdekja e Yevgeny Prigozhin , e cila ngjalli vëmendjen mbarëbotërore se si Vladimir Putin hoqi qafe një mik të fortë. Oligarku Prigozhin kishte fituar pushtet të pakufizuar nga liria e lëvizjes që Kremlini i kishte dhënë për të drejtuar organizatën mercenare, por vulosi fatin e tij kur u përpoq të bënte një

Related posts

Agjencia turke e fatkeqësive nis operacionet e kërkim-shpëtimit në Libi pas përmbytjeve

rezart morina

Afër 9 mijë raste aktive me COVID-19 në Kosovë

admin

Lajçaku këtë javë në Kosovë dhe Serbi

admin