RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Irani goditet nga një tërmet 5,4 ballë

irani-goditet-nga-nje-termet-5,4-balle

Një tërmet me magnitudë 5,4 ka ndodhur në provincën Kerman në juglindje të Iranit, transmeton Anadolu Agency (AA).

Sipas agjencisë zyrtare të lajmeve të Iranit, IRNA, tërmeti me magnitudë 5,4, epiqendra e të cilit ishte në rrethin Raver të provincës Kerman, u regjistrua në orën 17:37 me orën lokale.

Njoftohet se tërmeti ka ndodhur në një thellësi prej 10 kilometrash.

Ende nuk është dhënë asnjë deklaratë për viktima të mundshme ose dëme materiale. /aa

Related posts

Deklarohen të pafajshëm katër serbët e dyshuar për sulmin ndaj zyrave të KQZ-së në veri

admin6

Francë – Fiket sistemi i ndriçimit në fund të ditës së punës

admin

Presidenca: BIA serbe ndaloi dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës në kufi

admin