RTV AHIRETI
Shëndetësi

Pasojat e diabetit/ Kërkohet ndërhyrje për të parandaluar retinopatinë diabetike

pasojat-e-diabetit/-kerkohet-nderhyrje-per-te-parandaluar-retinopatine-diabetike

Në një kohë kur sëmundja e diabetit po shndërrohet si epidemi, mjekët oftalmologe i kërkojnë Ministrisë së Shëndetësisë të ndërhyjë për të parandaluar dëmet që shkakton diabeti në sy te pacientët, pasi 40% e tyre preken nga retinopatia diabetike dhe 1% e tyre janë të verbuar.

Related posts

​Ja pse keni ndjesinë se “ju dhembin flokët”

admin

Ngrënia e thonjve rrezik për shëndetin tuaj, mund të krijohen sëmundje nga ky ves

rezart morina

Si të përdorni sodën e bukës kundër sëmundjeve kronike të veshkave

admin