RTV AHIRETI
KosovaKryesoreLajmeLajmet e funditmiro0 kovacNATOTë Gjitha

Ish-ministri kroat: Presim që shumë shpejt Kosova të jetë anëtare e NATO-s

ish-ministri-kroat:-presim-qe-shume-shpejt-kosova-te-jete-anetare-e-nato-s

Miro Kovaç, ish-ministër i Jashtëm i Kroacisë ka komentuar shënimin e 75-vjetorit të NATO-s dhe 15- vjetorit të anëtarësimit të Kroacisë dhe Shqipërisë në Aleancën Veri-Atlantike. Ai për RTK-në tha se presin që shumë shpejt edhe Kosova t’i bashkohet me të drejta të plota kësaj aleance. “Kur bëhet fjalë për gjithë komunitetin shqiptar Kroacia është […]

Related posts

Kurti: Adresa e akuzave për krimet në Kosovë është Beogradi

admin

Presidenca: BIA serbe ndaloi dy pjesëtarë të Policisë së Kosovës në kufi

admin

Pas rezultateve të ulëta, kryeministri bavarez bën thirrje për zgjedhje të parakohshme federale në Gjermani: Scholz të veproj si Macron

admin