RTV AHIRETI
avionibombardimi i serbiseKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditNATOpilotTë Gjitha

“Ishte vendimi i duhur”, piloti amerikan flet për bombardimet e NATO-s mbi Serbinë

“ishte-vendimi-i-duhur”,-piloti-amerikan-flet-per-bombardimet-e-nato-s-mbi-serbine

Njëzetepesë vite më parë, nën drejtimin e Shteteve të Bashkuara, NATO-ja ndërmori ndërhyrjen e parë ajrore të shkallës së gjërë për të ndalur spastrimin etnik të popullatës shqiptare nga forcat serbe, pas dështimit të përpjekjeve diplomatike për të ndalur luftën në Kosovë. Fushata ajrore, që filloi më 24 mars, zgjati 78 ditë dhe përfundoi me […]

Related posts

“100 mijë njerëz u detyruan të shkojnë në rajonin kufitar me Egjiptin për shkak të sulmeve izraelite”

rezart morina

Rusia: Do të arrijmë qëllimin e operacionit special ushtarak në Ukrainë

admin

Asamblistët e Listës serbe pritet të zëvendësohen nga Iniciativa Qytetare në veri të Mitrovicës

admin