RTV AHIRETI
KosovaLajmeLajmet e funditTalat XhaferiTë Gjitha

Xhaferi në Epopenë e Dukagjinit: Kosova të avancohet, zhvillohet dhe pozicionohet në rrafshin ndërkombëtar

xhaferi-ne-epopene-e-dukagjinit:-kosova-te-avancohet,-zhvillohet-dhe-pozicionohet-ne-rrafshin-nderkombetar

Kryeministri teknik i Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi mori pjesë në shënimin e 26-vjetorit të Epopesë së Dukagjinit, për të shprehur nderimet e tij. Xhaferi u thirr nga kryetari i Komunës së Deçanit, Bashkim Ramosaj, bashkë me liderin e BDI-së, Ali Ahmetin. Xhaferi u shpreh se përultet para dëshmorëve të kësaj zone por edhe ndaj […]

Related posts

Ministrat e Jashtëm të G-7 mbështesin krijimin e shtetit palestinez, thotë kryediplomati italian

admin6

Analiza: Manovra e Komisionit Evropian për zgjerim, vë në pikëpyetje peshën e vetos

admin

Pas bastisjes dyjavore, Izraeli konfirmon tërheqjen nga spitali Al Shifa

admin