RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Italia vazhdon deri më 2 gusht masën që ul çmimin e karburanteve për 30 centë

italia-vazhdon-deri-me-2-gusht-masen-qe-ul-cmimin-e-karburanteve-per-30-cente

Qeveria italiane vendosi të ndihmojë dhe më tej qytetarët e vet për shkak se çmimin e karburanteve po vazhdojnë të rriten tash e pesë muaj, kryesisht për shkak të luftës në Ukrainë.

Në vendimin e fundit, qeveria italiane zgjati deri në 2 gusht afatin për masën që ul me 30 centë çmimin e karburanteve për t’i ndihmuar qytetarët në këto kohë krize.

Lajmi u konfirmua nga ministri i Financave, Franco dhe ai i Transportit, Roberto Cingolani të cilët deklaruan se do të qëndrojnë pranë qytetarëve deri në normalizimin e situatës me çmimet.

Related posts

Qeveria izraelite do të legalizojë tre koloni të reja në Bregun Perëndimor të okupuar

admin

E konfirmon Prokuroria: Ridvan Muharremi e dy zyrtarët e MINT-it dërgohen në mbajtje për 48 orë

admin

Putin lehtëson procedurat për nënshtetësinë ruse për të huajt që bëhen pjesë e ushtrisë

rezart morina