RTV AHIRETI
dinariIvan VejvodaKosovaKryesoreLajmeLajmet e funditTë Gjitha

Ivan Vejvoda: Për dinarin duhet zgjidhje kompromisi

ivan-vejvoda:-per-dinarin-duhet-zgjidhje-kompromisi

Ivan Vejvoda, nga Instituti për Shkencat Humane në Vjenë, thotë se për çështjen e përdorimit të dinarit serb në Kosovë, Prishtina dhe Beogradi duhet të gjejnë një zgjidhje kompromisi. Sipas tij, trysnia e bashkësisë ndërkombëtare mbi Kosovën është e justifikueshme, marrë parasysh se vendimi për ta ndaluar dinarin serb, ishte i autoriteteve të Kosovës. Duke […]

Related posts

Kurti: S’kemi tërheqje të Policisë së Kosovës nga veriu

rezart morina

Një i vdekur dhe tre të lënduar nga aksidenti në “Arbën Xhaferi

admin

Ushtria izraelite godet qendrën komanduese të Xhihadit Islamik në spitalin e Gazës

admin