RTV AHIRETI
Lajme

Izolimi ekonomik dhe diplomatik i Rusisë e ka bërë Moskën të varur nga Kina, Putin paralajmëron: Gjatë muajit të ardhshëm…

izolimi-ekonomik-dhe-diplomatik-i-rusise-e-ka-bere-mosken-te-varur-nga-kina,-putin-paralajmeron:-gjate-muajit-te-ardhshem…

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, ka njoftuar se synon ta vizitojë Kinën gjatë muajit të ardhshëm. Putini e bëri këtë njoftim gjatë një kongresi të Unionit Rus të Industrialistëve dhe Sipërmarrësve më 25 prill në Moskë. Ai nuk tregoi se kur do ta bëjë këtë vizitë saktësisht, e as nuk dha hollësi të tjera rreth saj.

Related posts

Presidenti Erdoğan dërgoi mesazh ngushëllimi për vdekjen e homologut të tij iranian

RTI

Shqipëria drejt prodhimit të dokumenteve digjitalë të identifikimit

RTI

Fundoset një anije që u sulmua nga rebelët Huthi në Detin e Kuq!

admin