RTV AHIRETI
Lajme

“Një sipërmarrje kriminale shumë fitimprurëse”/ DW: Si përfundojnë plehrat e paligjshme të Europës në Azi?

“nje-sipermarrje-kriminale-shume-fitimprurese”/-dw:-si-perfundojne-plehrat-e-paligjshme-te-europes-ne-azi?

Tregtia e paligjshme e mbetjeve nga Europa në Azinë Juglindore është shndërruar në një sipërmarrje kriminale shumë fitimprurëse, me risk të ulët, me një ndikim të madh në mjedis, ekonomi dhe shëndetin e njeriut. Shtetet e Azisë Juglindore, si Malajzia, Vietnami, Tajlanda dhe Indonezia, po përballen me një fluks të shtuar të anijeve të mallrave

Related posts

Irani: Sulmi ndaj Izraelit ishte “i domosdoshëm dhe i përshtatshëm”

admin6

“Popullsia është e rraskapitur, e thyer dhe e poshtëruar”

rezart morina

Kapja e 400 mijë euro ekstazi, Gjykata e Tiranës cakton burg pa afat për pesë të arrestuarit

rezart morina