RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli arreston 19 anëtarë të grupit Xhihadi Islamik

izraeli-arreston-19-anetare-te-grupit-xhihadi-islamik

Forcat izraelite kanë arrestuar një numër palestinezësh në Bregun Perëndimor të pushtuar, duke synuar ish-të burgosur të cilët janë anëtarë të fraksionit Xhihadi Islamik Palestinez.

Së paku 19 palestinezë u arrestuan përveç ndalimit të gazetarit Ibrahim Abu Saffiyeh pasi u bastis shtëpia e tij në fshatin Beit Sir pranë qytetit Ramallah.

Related posts

“Të evakuuarit do të kthehen në shtëpitë e tyre kur qytetet e goditura nga tërmeti të normalizohen”

rezart morina

Kryeministri grek: Nga zgjidhja e problemeve me Turqinë do të përfitojnë të dy vendet

admin

Çavuşoğlu diskuton me homologun azerbajxhanas për situatën e fundit në rajon

admin