RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Avionët izraelitë nisin sulme të reja në Gaza

avionet-izraelite-nisin-sulme-te-reja-ne-gaza

Forcat izraelite vazhdojnë të sulmojnë Rripin e Gazës me sulme ajrore për të dytën ditë.

Një palestinez është vrarë në Khan Younis nga sulmet izraelite, raportojnë mediat lokale.

Palestinezi është vrarë në sulmet e reja ajrore në Rripin e Gazës herët të shtunën, thanë burimet lokale palestineze.

Tamim Ghassan Hijazi, nga qyteti Bani Suhaila, u vra në sulmim ndaj qytetit jugor të Khan Yunis.

Avionët luftarakë izraelitë shënjestruan zonën al-Zana, në lindje të qytetit.

Numri i të vdekurve që kur Izraeli filloi ofensivën e fundit në Rripin e Gazës tani është 11, duke përfshirë një vajzë pesëvjeçare dhe një grua 23-vjeçare. /mesazhi

Related posts

Ehud Barak: Bunkerët janë ndërtuar për të siguruar hapësirë për spitalin

admin

Presidenti i Qipros Turke: Kurrë nuk do të heqim dorë nga atdheu, sovraniteti dhe shteti ynë

admin

Guterres: Nuk ka alternativë ndaj UNRWA, mbroni stafin e saj

admin