RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli arreston 27 palestinezë në Bregun Perëndimor

izraeli-arreston-27-palestineze-ne-bregun-perendimor

Forcat e ushtrisë izraelite arrestuan 27 palestinezë në 24 orët e fundit në Bregun Perëndimor të pushtuar, tha Shoqata e të Burgosurve Palestinezë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Në një deklaratë, organizata joqeveritare tha se një fëmijë dhe ish-të burgosur ishin në mesin e të arrestuarve.

Sipas deklaratës, arrestimet e reja e kanë çuar në mbi 300 numrin e palestinezëve të arrestuar nga forcat izraelite që nga fillimi i këtij viti.

Ushtria izraelite shpesh kryen fushata të gjera arrestimi në Bregun Perëndimor të pushtuar dhe Kudsin Lindor me pretekstin e kapjes së palestinezëve të “kërkuar”.

Related posts

Publikohet raporti i fundit i ASK-së, bie çmimi i vajit dhe detergjentit

rezart morina

Borrell raporton para Këshillit të Ministrave për situatën në veri

admin

Vendimi i MINT-it nuk i lëviz çmimet e derivateve

admin