RTV AHIRETI
Lajme

“Izraeli duhet të shmangë hapjen e një fronti të ri me Hezbollahun”- Sekretari amerikan i Mbrojtjes: Një luftë tjetër midis tyre mund të shndërrohet në…

“izraeli-duhet-te-shmange-hapjen-e-nje-fronti-te-ri-me-hezbollahun”-sekretari-amerikan-i-mbrojtjes:-nje-lufte-tjeter-midis-tyre-mund-te-shnderrohet-ne…

Sekretari amerikan i Mbrojtjes, Lloyd Austin, tha se është e nevojshme që Izraeli të shmangë hapjen e një fronti të dytë kundër grupit militant libanez, Hezbollah. Ai këto deklarata i bëri gjatë takimit me ministrin e Mbrojtjes të Izraelit, Yoav Gallant, në Pentagon më 25 qershor. “Një luftë tjetër midis Izraelit dhe Hezbollahut lehtësisht mund

Related posts

SHBA-ja e shqetësuar për sulmet e Izraelit ndaj OJQ-ve palestineze

admin

625,000 nxënës në Gaza nuk mund të ndjekin shkollën

admin6

Azerbajxhani: Armenia tensionon situatën në rajon

admin