RTV AHIRETI
Lajme

Ukraina dhe Moldavia nisin bisedimet për anëtarësim në BE/ Zelensky: Projekti evropian është i kompletuar vetëm me…

ukraina-dhe-moldavia-nisin-bisedimet-per-anetaresim-ne-be/-zelensky:-projekti-evropian-eshte-i-kompletuar-vetem-me…

Ukraina zyrtarisht ka nisur bisedimet për anëtarësim në Bashkimin Evropian. Brukseli po ashtu ka nisur bisedimet për anëtarësim edhe me Moldavinë. Presidenti ukrainas, Volomdymyr Zelensky, lavdëroi nisjen e bisedimeve, duke thënë se projekti evropian është i kompletuar vetëm me Ukrainën si pjesë të tij. “Nga sot ne kemi besim të plotë se Ukraina definitivisht do

Related posts

BE hermetike se çfarë do të bëjë me masat ndaj Kosovës, jep detaje për takimin Borell-Kurti-Vuçiç

admin

Siguria kombëtare detyron SHBA-në të ndalojë importin e pajisjeve të ”Huawei”

admin

Turqia vazhdon përpjekjet humanitare në Gaza

admin