RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli paralajmëron Hezbollahun që të qëndrojë jashtë luftës në Gaza

izraeli-paralajmeron-hezbollahun-qe-te-qendroje-jashte-luftes-ne-gaza

Këshilltari për sigurinë kombëtare i presidentit izraelit, Benjamin Netanyahu ka paralajmëruar Hezbollahun që të mos përfshihet në luftën e Izraelit në Gaza.

“Shpresojmë që Hezbollahu të mos sjellë, de facto, shkatërrimin e Libanit, sepse nëse ka një luftë atje, rezultati nuk do të jetë më i vogël,” tha Tzachi Hanegbi gjatë një konference televizive, shkruan Al Jazeera.

Sipas Hanegbit, Izraeli po fokusohet në luftën në Gaza, dhe është duke u përpjekur që të mos tërhiqehet në një luftë me dy fronte.

Ai gjithashtu argumentoi se luftimet më të kufizuara përtej kufirit libanez treguan se Hezbollahu po qëndronte “nën pragun e përshkallëzimit”./abcnews

Related posts

Balluku: Shqipëria, Gjermania dhe Franca marrëveshje për fazën e dytë të mbështetjes së sektorit elektroenergjetik

rezart morina

​Varfëria godet Britaninë, 1 milion qytetarë nuk paguajnë dot internetin

rezart morina

Mehaj demanton presidentin serb: Dronët, shpifje e Vuçiqit për të përhapur panik te qytetarët

admin