RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Izraeli tërheq të dërguarit në Irlandë dhe Norvegji

izraeli-terheq-te-derguarit-ne-irlande-dhe-norvegji

Izraeli thotë se po i tërheq të dërguarit e tij në Irlandë dhe Norvegji “për konsultime urgjente”.

“Po i dërgoj Irlandës dhe Norvegjisë një mesazh të qartë: Izraeli nuk do të tërhiqet kundër atyre që minojnë sovranitetin e tij dhe rrezikojnë sigurinë e tij”, tha ministri i Jashtëm, Israel Katz.

“Izraeli nuk do ta kalojë këtë në heshtje – do të ketë pasoja të tjera serioze. Nëse Spanja e kupton qëllimin e saj për të njohur një shtet palestinez, një hap i ngjashëm do të ndërmerret kundër saj.”, shtoi ai.

Related posts

Baerbock: Siguria e Polonisë është siguria e Gjermanisë

rezart morina

Deputetja e Britanisë së Madhe akuzon kolegët për përdorimin e fjalorit islamofobik

rezart morina

GJND do të mbajë seanca dëgjimore për pushtimin e territoreve palestineze nga Izraeli

admin6