RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Jakup Krasniqi: Asnjëherë s’kam qenë i përfshirë në vrasje e burgosje

jakup-krasniqi:-asnjehere-s’kam-qene-i-perfshire-ne-vrasje-e-burgosje

Ish-zëdhënësi i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi, në fjalën e tij para trupit gjykues, tha se ai “urren dhunën, vrasjen e torturat”, jo sepse ai ka qenë subjekt i dhunës, por sepse “i konsideroj të ulëta”.

“Kushdo që më njeh do t’iu thotë, se unë Jakup Krasniqi, asnjëherë nuk kam qenë i përfshirë në asnjë vrasje, burgosje në asnjë formë të presionit ndaj kujtdo qoftë”, tha ai.

Ai po ashtu tha se nuk e kupton logjikën e aktakuzës së ngritur ndaj tij, duke shtuar se “ndaj popullit tonë është nënshkruar dhunë sistematike”.

Related posts

Turqia: Azerbajxhani u detyrua të ndërmarrë masat e nevojshme në territorin e tij sovran

rezart morina

SHBA-ja i kërkon NATO-s vigjilencë pasi Rusia mund të përdorë armë bërthamore në Ukrainë

rezart morina

Juria e madhe në Georgia padit Trumpin dhe 18 bashkëpunëtorët e tij për ndërhyrje në zgjedhje

rezart morina