RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Japonia nis ekipet e shpëtimit për në Turqi

japonia-nis-ekipet-e-shpetimit-per-ne-turqi

Tërmeti me Magnitudë 7.8 shkallë Rihter ka ndodhur në Turqi më 6 shkurt dhe ka pasur shumë viktima.
Në përgjigje të kërkesës për ndihmë nga qeveria turke, grupi i parë prej 18 anëtarësh të Ekipit të Ndihmës nga Fatkeqësitë në Japoni (ekipi i shpëtimit) u nis menjëherë për në Turqi.

Related posts

Duhani vret, sa persona mund të humbin jetë për 1 shekull

admin

Osmani pranoi letrat kredenciale nga ambasadori i ri i Turqisë

admin

Zhvillimi i Ushtrisë së Kosovës, Mehaj e Aliu prezantojnë dy projektet madhore që do të ndërtohen në rajonin e Gjakovës

rezart morina