RTV AHIRETI
Lajme

Julian Assange lirohet pas marrëveshjes me SHBA-në për pranimin e fajësisë! Themeluesi i WikiLeaks largohet nga Britania e Madhe me avion privat

julian-assange-lirohet-pas-marreveshjes-me-shba-ne-per-pranimin-e-fajesise!-themeluesi-i-wikileaks-largohet-nga-britania-e-madhe-me-avion-privat

Themeluesi i WikiLeaks Julian Assange pritet të pranojë fajësinë këtë javë, se ka shkeluar Aktin e Spiunazhit të Shteteve të Bashkuara, një marrëveshje që do t’i jepte fund burgosjes së tij në Britani dhe do ta lejonte të kthehej në Australi, duke i dhënë fund një odiseje të gjatë ligjore. 52 vjeçari Assange ka rënë

Related posts

Rrugët në Gaza janë mbushur me varreza të improvizuara, ndërsa qasja në varreza është bllokuar

admin6

Lidhja Arabe kërkon t’i japë fund izolimit të Sirisë

admin

Dorëhiqen tre policë të rinj serbë

rezart morina